Як завжди, на регіональному відбірному турі Головна конкурсна комісія приділила увагу саме тим підприємствам, які продемонстрували високі показники виробництва та якості продукції, але при цьому системно дбали про покращення екологічних аспектів своєї діяльності і досягли в цьому напрямку значних результатів.
Відбір номінантів Конкурсу проводився на регіональному рівні за підтримки Державної екологічної інспекції України. Критерії відбору конкурсантів були досить суворими, тому із 105 заявлених організацій за результатами регіонального туру відбір пройшли тільки 64.
За результатами роботи Головної конкурсної комісії переможцями були визначені 11 підприємств та організацій.
Під час відбору експерти керувались задекларованими досягненнями заявників стосовно покращення екологічних аспектів діяльності організації та положенням Конкурсу. Після чого, перевірка декларованих досягнень підтверджувалась територіальними структурами Державної екологічної інспекції України із урахуванням результатів планових та позапланових перевірок протягом поточного року.
Нагородження переможців Конкурсу відбулось в м. Києві під час урочистого відкриття ІІ Міжнародного форуму «GREEN MIND» 15 жовтня 2012 року.
Дипломи та кубки конкурсантам-фіналістам вручили Міністр екології та природних ресурсів України – Олег Проскуряков та ініціатор Конкурсу, президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» – Світлана Берзіна.
Переможці Конкурсу
Міністерство внутрішніх справ України |
Нагороду отримав представник проекту Дмитро Гончаренко, начальник Агенції екологічних інвестицій
За успішне впровадження проекту за схемою зелених інвестицій, який передбачає заміну рухомого складу МВС на гібридні автомобілі марки «Тойота Пріус».
Проект було упроваджено за підтримкою Державного агентства екологічних інвестицій України.
Заміна рухомого складу МВС України гібридних автомобілів марки «Тойота Пріус» забезпечить значну економію паливних ресурсів та скорочення викидів парникових газів в процесі використання службового автотранспорту та є практичним прикладом впровадження принципу зелених закупівель в державний сектор економіки.
ПАТ «МК «Азовсталь» |
Нагороду отримав Валерій Левченко, директор з інжинірингу ПАТ «МК «Азовсталь»
Підприємство входить до складу Металургійного дивізіону Групи МЕТІНВЕСТ і є одним з найбільших всесвітньо відомих металургійних підприємств України. Комбінат входить до трійки лідерів металургійної галузі країни з виробництва чавуну, сталі та прокату. Висока якість продукції «Азовсталі» визнано більш ніж в 70 країнах світу.
Витрати підприємства на виконання природоохоронних заходів у 2012 році склали 130 млн. грн. за рахунок чого було реалізовано низку проектів, спрямованих на модернізацію обладнання для запобігання забруднення атмосферного повітря та зменшення відходів виробництва.
Як результат впровадження заходів – суттєве покращення екологічних показників діяльності Комбінату: зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу становило 32878 тонн / рік, вміст пилу у викидах після очищення в установці становить 24 мг/м3 при дозволеному за державними нормами 50 мг/м3.
ПАТ «Волинь-цемент» |
Нагороду отримав Олександр Чумак, еколог ПАТ «Волинь-цемент»
«Волинь-Цемент» – сучасний приватний завод, один з лідерів цементної промисловості України за якістю, продукція якого становить 10 % ринкової частки цементу України, в тому числі 5 % – експортується.
Введення в експлуатацію сучасного технологічного обладнання дозволили цього року досягти рекордних показників енергоємності виробництва в галузі, а також знизити викиди пилу цементу в атмосферне повітря до європейських норм.
Підприємство виконує значні інвестиційні програми, які дозволять повністю оновити та модернізувати виробництво.
ТОВ «Клесівський кар'єр нерудних копалин «Технобуд» |
Нагороду отримала Наталія Горелик, менеджер по роботі з громадськістю та пресою ТОВ «Клесівський кар'єр нерудних копалин «Технобуд».
ТОВ «Клесівський кар'єр нерудних копалин «Технобуд» представляє міжнародну групу компаній Lafarge в Україні з 2004 року.
На підприємстві реалізовані заходи, спрямовані на зменшення пилоутворення. Для очищення повітря встановлені сучасні системи аспірації та засоби пиловсмоктування. Проведена оптимізація та модернізація аспіраційних систем, впроваджуються ефективні заходи з енергозбереження та управління відходами.
У рамках програми рекультивації відвалів та неробочих схилів кар'єра проведені заходи з озеленення та висадки дерев.
ПАТ «Азовмаш» |
Нагороду отримала Тетяна Панькова, заступник генерального директора з охорони праці та екології ПАТ «Азовмаш».
Сьогодні «Азовмаш» відомий у всьому світі як виробник металургійного та гірничорудного обладнання і безумовний лідер українського вагонобудування.
Особливу увагу на підприємстві в поточному році приділено питанням охорони атмосферного повітря, управлінню водними ресурсами, зменшенню обсягів утворених відходів.
На очисних спорудах цеху впроваджена нова технологія очищення стоків від нафтопродуктів із застосуванням нового модифікованого нафтопоглинаючого сорбенту, виготовленого з рослинної сировини, який не вимагає подальшої утилізації.
ТОВ «Сандора» |
Нагороду отримав Денис Адаховский, начальник відділу охорони навколишнього середовища PEPSICO Україна.
Будучи частиною одного зі світових лідерів з виробництва продуктів харчування і напоїв - Компанії PepsiCo, «Сандора» є лідером сокового ринку України і виробником безалкогольних напоїв.
На виробничих майданчиках, що знаходяться в Миколаївській області, на постійній основі впроваджуються ефективні заходи з енергозбереження, раціонального управління водними ресурсами та управління відходами, що призводить до покращення екологічних аспектів та 3% щорічного скорочення витрат ресурсів на виробництво.
ТОВ НВП «Донбаснерудпром» |
Нагороду отримав Микола Марков, генеральний директор ТОВ НВП «Донбаснерудпом».
ТОВ НВП «Донбаснерудпом» – підприємство, яке займається видобутком та обробкою каоліну з метою забезпечення споживачів високоякісною сировиною.
Протягом року підприємство приділяло особливу увагу розвитку виробництва та впровадженню нових технологій, які дозволили покращити екологічні показники діяльності та техніку безпеки.
Також підприємством забезпечено проведення рекультивації порушених земель з метою встановлення екологічної рівноваги місцевих екологічних систем.
ВАТ «Запоріжсталь» |
Нагороду отримав Ігор Черняк, директор з охорони праці, промислової та техногенної безпеки ВАТ «Запоріжсталь».
«Запоріжсталь» – одне з найбільш великих промислових підприємств України, продукція якого широко відома і користується попитом у споживачів на внутрішньому ринку і в багатьох країнах світу.
У поточному році підприємством проведено коригування інвентаризації забруднюючих речовин та скорочено викиди шкідливих речовин, проведено модернізацію технологічного і газоочисного обладнання, що дозволило суттєво знизити рівень забруднення атмосферного повітря у процесах, пов’язаних з виробництвом.
ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» |
Нагороду отримав Дмитро Мальков, головний керівник з охорони водного басейну ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».
Підприємство має повний металургійний цикл, який включає усі стадії виробництва: коксохімічне, гірничо-збагачувальне виробництво, шахтоуправління з підземним видобутком руди і металургійне, яке складається з аглодоменного, сталеплавильного і прокатного переділів.
З метою зменшення негативного впливу виробничої діяльності на навколишнє середовище «АрселорМіттал Кривий Ріг» здійснило ряд екологічних проектів, основними серед яких є:
ПАТ «Укрнафта» |
Нагороду отримав Петро Дригуліч, начальник управління екологічної безпеки ПАТ «Укрнафта».
«Укрнафта» є найбільшою нафтогазовидобувною компанією України. Компанія приділяє значну увагу питанням безпеки, охорони здоров'я і навколишнього середовища. У 2012 році «Укрнафта» запровадила програми та процедури, які повністю відповідають вимогам вітчизняного законодавства або навіть перевищують їх.
Системно забезпечується інформування працівників, підрядників, громадськості та населення про вимоги безпеки та охорони навколишнього середовища.
Морський торговельний порт «Южний» |
Нагороду отримали Тетяна Курченко, заступник директора з охорони праці, та Наталія Сьоміна, начальник відділу охорони навколишнього середовища Морського торговельного порту «Южний».
Екологічна політика порту спрямована на чітке дотримання природоохоронного законодавства, раціональне використання природних ресурсів, зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, скидів в акваторію порту.
Постійне здійснення моніторингу довкілля, передбачає проведення вимірювання характеристик виробничих та інших видів діяльності, які впливають на навколишнє середовище. Модернізація системи пригнічення пилу в поточному році дозволила значною мірою зменшити викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.