01.05.2024

29-30 квітня у Варшаві понад 30 експертів Стокгольмського інституту навколишнього середовища (SEI) провели зустріч з командами національних експертів і тематичних керівників по обговоренню результатів першого етапу тематичного оцінювання прогресу зеленої трансформації в Вірменії, Грузії, Молдові та Україні.

Учасники консультацій розглянули результати першого етапу досліджень проведених командами націона

льними експертів по оцінці готовності країн до зеленої трансформації за такими основними тематичними напрямами, як клімат, енергетика, розумна мобільність, будівництво та реконструкція, промисловість, нульове забруднення, біорізноманіття, а також наскрізним темам: фінансування зеленого переходу, цифровізація, соціальний вплив, освіта і наука та інновації.

Оцінювання здійснювалось за методологією розробленою експертами SEI на основі індикаторів Єврокомісії по оцінці досягнення цілей Європейської Зеленої угоди (EGD) – дорожньої карти Європи, яка має на меті до 2050 року стати першим кліматично нейтральним континентом і втілити Порядок денний зі сталого розвитку на період до 2030 року.

Обговорення результатів досліджень було зосереджено на окресленні наступних кроків для досягнення цілей кожної з країн пов’язаних з європейською інтеграцією та зеленою трансформацією. Унікальність цього дослідження полягає в охоплені усіх тематичних та наскрізних напрямів EGD. Українська команда експертів продемонструвала високий рівень та командну роботу. Результати дослідження за напрямами будуть узагальнені з заплановані до презентації у вересні 2024 року.

Зазначена діяльність виконується в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Зелений порядок денний для Грузії, України, Молдови та Вірменії» (GA GUMA) якій реалізується SEI за підтримки Шведського агентства з питань міжнародної співпраці (Sida).

Відповідно до резолюції Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної від 04.04.2023 № 11425/2-3/23 головним у реалізації проєкту від Уряду України визначене Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. ВГО «Жива планета» обрано національним партнером проєкту.

Захід, сприяв співпраці, обміну знаннями та подальшому стратегічному плануванню проєкту GA GUMA якій у подальшому надаватиме підтримку Україні. Проведені дослідження стануть основою для розробляння рекомендацій Уряду України щодо плану дій по зеленій трансформації відповідно до EGD та підтримку послідовних кроків його реалізації.

За словами заступника Міністра Україні з питань європейської інтеграції Євгенія Федоренка, більшість положень EGD мають стати підґрунтям майбутньої зеленої відбудови України в усіх секторах економіки.

“Це вкотре продемонструє європейський вектор руху нашої країни. Крім того, план дій зеленого переходу дозволить мобілізувати інвестиції для побудови стійкої економіки, а українські підприємства отримають можливості для розширення та інновацій”, – зазначив заступник Міністра.

23.10.2024

В Україні стартував новий проєкт міжнародної технічної допомоги «Зелений порядок денний для Грузії, України, Молдови та Вірменії»