06.11.2019

6 листопада в EESC (Брюссель, Королівство Бельгія) відбувся воркшоп на якому були презентовані інструменти по імплементації положень Глави 13 Угоди про асоціацію та ЗВТ з ЄС що сприяють сталому розвитку торгівлі та інвестицій, розвитку ринків екологічних товарів і послуг.

Захід відбувся в рамках програми діяльності Дорадчих груп зі сталого розвитку ЄС та України по оцінці прогресу імплементації Глави 13 Угоди про асоціацію Україна – ЄС «Торгівля і сталий розвиток».

Відкрили воркшоп голови Дорадчих груп зі сталого розвитку ЄС – Стефані Гіслен та України – Світлана Берзіна.

Експерти ЄС та України розповіли про:

  • зовнішню політику ЄС щодо сталого розвитку, зокрема в контексті торгових Угод;
  • Угоди про вільну торгівлю (ЗВТ) «нового покоління» що містять розділи про торгівлю та сталий розвиток (ТСР);
  • структуру глави ТСР та її основні елементи;
  • інституційну структуру, інструменти моніторингу та роль громадянського суспільства;
  • приклади практичного виконання положень ТСР;
  • рекомендації Сторонам Угоди;
  • категорії товарів і послуг що відносяться до екологічних;
  • стандарти, принципи та методи оцінювання екологічності товарів і послуг, а також тенденції формування ринків екологічної продукції.

Торгівля та сталий розвиток
Магдалена Руда, експерт з питань ТСР

Екологічні товари та послуги
Яцек Козак, експерт з політики ТСД, Європейська Комісія

Інструменти розвитку ринку екологічних товарів та послуг – Оцінка стану реалізації та ефективності практичного застосування в Україні
Олена Ткач, експерт з питань інституційної спроможності, розвитку бізнесу, управління бізнесом, охорони навколишнього середовища, державних закупівель, зміни клімату, РЕП та управління промисловими відходами

Зважаючи на важливість сприяння і заохочення торгівлі та прямих іноземних інвестицій в екологічно чисті товари, послуги й технології, учасники заходу наголосили на актуальності питання приєднання Уряду України до переговорного процесу, який триває в рамках СОТ, щодо Угоди з екологічних товарів. У якості найбільш ефективних інструментів, що стимулюють розвиток внутрішнього ринку екологічних товарів і послуг, були визначені державна фінансова допомога, створення сприятливого інвестиційного клімату і сталі (зелені) публічні закупівлі.