17.10.2019

Всесвітній День екологічного маркування (World Ecolabel Day) був проголошений ООН в минулому році з метою перевернути більше уваги до екологічних товарів і послуг, позначених спеціальним маркуванням. Мова йде про екологічне маркування І типу, принципи та методи застосування якого визначені у міжнародному стандарті ISO 14024.

У 50 країнах світу в цей день проводились різноманітні конференцій, виставки, вошкшопи та інші заходи.

В Україні до відзначення підійшли досить креативно, присвятивши йому один з Green Drinks Kyiv.

Захід відбувся у громадському ресторані Urban Space у форматі дружнього воркшопу якій об’єднав представників бізнесу, експертів, екологістів, блогерів та журналістів. Ведучий – Андрій Хрутьба.

Вхід на захід був оформлений спеціальним «еко» паркингом та іншими цікавими фотозонами.

Учасників пригощали смачними наїдками і напоями.

Всі бажаючі мали можливість дізнатись про принципи, методи та переваги екологічного маркування І типу, на прикладі презентованої української програми (знак «Зелений журавлик») та інших успішних регіональних і національних програм.

Під час зустрічі був презентований перекладений на українську буклет Global Ecolabelling NetworkДізнайтесь більше, що насправді означає «екологічний продукт»? та відеоролик про екомаркування і Цілі сталого розвитку.

Представники виробників екологічної продукції розповіли про свій шлях, політику і екологічно сертифіковану продукцію власного виробництва.

Між презентаціями проходили вікторини на «закріплення матеріалу» серед інших учасників. Переможці отримували призи. Море позитиву!

Завершився захід фото сесією та куштуванням святкового й смачного торту.

Мета заходу – більше знань та більше довіри до екологічного маркування була досягнута!

«Основна перевага екологічного маркування І типу в тому, що продукція оцінюється за багатьма критеріями і чітко встановленими показниками. Критеріальна база охоплює усі стадії життєвого циклу. Критерії та показники не дублюють державні норми, а доповнюють їх чи встановлюють більш жорсткі показники, орієнтуючись на більш прогресивні, ресурсоефективні, більш чисті і маловідходні технології. Саме такій підхід забезпечує інтегрованість оцінки і надає чітку відповідь на запитання – є цей продукт екологічним чи ні…»

Світлана Берзіна, президент ВГО «Жива планета» і співзасновник GREEN MIND

«На кожну категорію товарів чи послуг розробляється окремий стандарт що встановлює екологічні критерії та показники. Розробка нормативного документу здійснюється робочими групами що створюються при національному технічному комітеті стандартизації ТК 82 «Охорона довкілля» згідно з Законом. Над стандартом працюють члени ТК – експерти, технологи, екологи, які досліджують найкращі доступні технології та критеріальну базу інших програм екологічного маркування І типу. Переважно українська критеріальна база гармонізована з європейською…»

Галина Бузан, відповідальний секретар ТК 82 «Охорона довкілля»

«Український орган екологічного маркування підтвердив свою компетентність на національному рівні шляхом акредитації та має міжнародне визнання. Це забезпечує визнання результатів нашої оцінки як на держаному, так і глобальному рівні. Наші ліцензіати, маючи документальне підтвердження екологічних конкурентних переваг, успішно реалізують свою продукцію на українському ринках і експортують її в понад 20 країн світу…»

Світлана Перминова, директор Центру екологічної сертифікації та маркування

«ДеЛаМарк» – українська компанія-виробник екологічної побутової хімії, яка першою в Україні отримала міжнародний сертифікат згідно з ISO 14024 на всю лінійку продукції. Ми продовжуємо демонструвати лідерство серед галузі по впровадженні екологічних ініціатив. Зокрема, прагнучи відповідати концепції «Zero Waste» (нуль відходів) ми впровадили програму повернення тари від використаних засобів «Поверни порожню тару», яка успішно діє. Ми вважаємо, що тільки чесний бізнес може бути успішним. Наші товари відзначені нагородами українських та міжнародних конкурсів якості. Але найкращою відзнакою є прихильність задоволених клієнтів, кількість яких зростає…»

Олексій Веренікін, генеральний директор ТОВ «ДеЛаМарк»

«Екологічно сертифіковані дерев'яні дитячі меблі та іграшки ТМ «Гойдалка» виготовляються на виробничих потужностях, розташованих в передгір’ї Карпат Івано-Франківської області. Для виробництва застосовується сировина заготовлена з Карпатського лісу, а саме – бук, що походить з лісового господарства, сертифікованого за схемою FSC https://ua.fsc.org/ua-ua/pro-nas/fsc FM/COC. Деревина оброблюється лляною олією, екологічними лакофарбовими матеріалами на водній основі і скріплюється клеєм ПВА. Жоден з матеріалів для обробляння не містить консерванти, токсичні речовини і препарати, зокрема пестициди 1-го та 2-го класу небезпеки. На виробництві впроваджені технології безвідходного виробництва – деревовідходи використовуються для виготовлення дрібних дерев’яних іграшок (кубиків і конструкторів) та у якості палива для сушки деревини й обігріву приміщень підприємства…»

Тетяна Піцура, генеральний менеджер по роботі з клієнтами ТОВ «Гойдалка»

«Для цього ми постійно працюємо над вдосконаленнями рецептур. Фарби TM Siltek практично не мають запаху, мають дуже низькій показник вмісту ЛОС (0,5 – 2%), не містять свинцю, кадмію, високотоксичних сполук. Ми постійно працюємо над оптимізацією технологічних процесів, забезпечуємо рекуперацію теплової енергії та повторну переробку відходів виробництва на 100%. Наші останні інновації – «силосні контейнера» багаторазового застосування надають можливість надавати продукцію для промислових потреб без упаковки. На цьому ми не зупиняємося…»

Катерина Лобинцева, керівник проекту ТОВ «Термінал-М» (ТМ Siltek), входить до складу ТОВ «Промислово-будівельна група «Ковальська»

«Компанія «Аерок» пройшла процедуру екологічної сертифікації асортименту газобетону AEROC (щільністю D300, D400 і D500). Результати оцінки підтвердили, що вироби AEROC не містять сланцеву золу і токсичні речовини (пластифікатори, наповнювачі). Готові вироби мають знижені показники радіоактивності (нижче у 6 раз ніж державні норми), високий рівень міцності і поліпшені експлуатаційні характеристики, такі як довговічність, надійність, теплопровідність, стійкість до вологи. Технологія дозволяє отримати з одного кубометра твердих вихідних матеріалів – п'ять кубометрів будматеріалу. Процес виробництва не вимагає великих витрат енергії. Матеріал твердне під впливом пара при температурі всього лише 180 °C. Повторне використання відпрацьованого пара забезпечують повернення енергії та води у виробничий цикл. Відходи виробництва переробляються в гранулят. Виробництво не має стічних вод…»

Наталія Дюжилова, к.т.н., заступник комерційного директора з питань маркетингу ТОВ «Аерок»

«Використання еко-сумок в повсякденному житті є проявом дбайливого ставлення до довкілля. Але справжня еко-сумка виготовлена з екологічно сертифікованої тканини, без обробляння і бравування засобами з вмістом токсичних речовин і важких металів. Така сумка має відповідний сертифікат та є гідною альтернативою поліетиленовим і паперовим пакетам. Вона екологічна, зручна і міцна, крім того, має тривалий термін експлуатації і не займає багато місця…»

Сергій Міщенко, керівник відділу маркетингу ТОВ «Текстиль Контакт»